Kategorie
SocialMedia
13 listopada
2014
Blog
777 Views

Wybór domeny i hostingu

Jakie warunki powinna spełniać dobra i skuteczna nazwa domeny?

Nazwa domeny musi odzwierciedlać treść witryny lub nazwę firmy. Najlepiej, aby była krótka i łatwa do zapamiętania; bez zbędnych łączników i polskich znaków. Odbiorcy częściej zapamiętują nazwę, która wpada w ucho i jest łatwa do odtworzenia. Generalnie wyróżniamy trzy rodzaje nazw ujmowanych w domenach:

kojarzących się z nazwą firmy (allegro pl) nawiązujących do konkretnego produktu (dywany pl) lub opisujących daną branżę (sklepogrodnictwo pl). Dokonując wyboru nazwy domeny, należy wziąć pod uwagę zasięg obszaru, na jakim firma oferuje swoje usługi (krajowy, lokalny, światowy etc.).

Uwaga! Słowa kluczowe w nazwie domeny mają wpływ na wysokie pozycje w rankingach wyszukiwarek, dlatego ustalając jej nazwę, warto sugerować się aspektami marketingowymi.

 

Hosting

Kiedy wybierzemy już domenę, czas pomyśleć o hostingu. To jaki hosting wybierzemy, jest w dużej mierze zależne od tego, do czego serwer będzie używany, czy będziemy korzystać z „aplikacji na 1 klik” typu Joomla lub WordPress, oraz ile podstron planujemy. Niezależnie od przeznaczenia hosting musi być jednak szybki, bezpieczny, stabilny i o odpowiednich parametrach.Masz pytania? Napisz do nas teraz... Wyślij