Kategorie
SocialMedia
04 lutego
2015
Blog
885 Views

Konta pocztowe, miejsce na stronę – Hosting!

Dobry hosting powinien spełniać kilka warunków. Zanim wybierzemy najlepszy dla siebie, zastanówmy się, na jakie parametry zwracać szczególną uwagę:

– bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i prawidłowa konfiguracja serwera to absolutna podstawa. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie pozmienia haseł i nie dostanie się do plików, warto wybrać sprawdzonego dostawcę.

– stabilność

Dobry hosting powinien być up-time powyżej 99 proc. (obliczamy przez dzielenie liczby wejść skryptu na stronę przez liczbę badań). Serwery co jakiś czas wymagają restartu, zatem dopuszcza się minimalne odchyły.

– szybkość

Pingi serwera nie powinny  wynosić powyżej kilku sekund. Aby uniknąć wydłużeń, należy wybierać polski hosting z Data Center. Prędkość wysyłania powinna wynosić powyżej 3mbps – łącze jakim dysponujemy jest równie ważne co hosting.

– odpowiednie parametry

Powierzchnia, transfer, ilość domen, subdomen, kont WWW i email, baz danych (MySQL, PgSQL), dostępnych funkcji, połączenie szyfrowane etc. Bardzo ważne jest oszacowanie miejsca zajmowanego przez naszą stronę oraz możliwość zajęcia miejsca w najbliższym czasie. Kolejną cecha jest liczba domen maksymalnie obsługiwanych przez nasz hosting. Planując trzymanie wyłącznie naszej strony wystarczy jedna domena.

– pomoc techniczna

Zdarza się, że pomoc techniczna udziela odpowiedzi na pytanie dopiero po tygodniu. Jeżeli prowadzimy firmę, nie możemy pozwolić sobie na takie poślizgi.

– cena

Sprawdź naszą ofertę usług hostingowych!



Masz pytania? Napisz do nas teraz... Wyślij